LICITA s.r.o.

Zemědělská usedlost v Domaslavi, okr. Tachov

Blokace
Forma prodeje: Nabídkové řízení
Stav: Blokace
Minimální nabídková cena: 990 000 Kč

Zemědělská usedlost v Domaslavi, okr. Tachov, o celkové výměře pozemku 1454 m2 sestává z obytné části, na kterou navazuje bývalý chlév, kolna a zbytek původní stodoly. Stavba naproti obytné části byla upravena na výminek. 

 

Zemědělská usedlost ve východní části Domaslavi, okr. Tachov. Nemovitost je přístupná po místní nezpevněné komunikaci. Na pozemku o celkové výměře 1454 m2 se nachází obytná část, na kterou navazuje bývalý chlév, dále kolna a zbytek původní stodoly. Původně hospodářská stavba situovaná naproti obytné části byla upravena na výminek. 

Obytná část je přízemní částečně podsklepená stavba ze smíšeného zdiva s využitým podkrovím pod sedlovou střechou. Vstup do domu je přes dřevěné zápraží s pultovou střechou. V přízemí se nachází chodba, 2 pokoje, koupelna s WC a vstup do podkroví. Podkroví je přístupné po dřevěném schodišti, je zde chodba, 2 pokoje a vstup do podstřešního prostoru. Vytápění bylo zajištěno lokálními kamny, nyní bez vytápění. Domem zastavěná plocha činí 102 m2. Výminek naproti původní obytné části vznikl stavební úpravou původní hospodářské stavby. Jde o přízemní zděnou stavbu se sedlovou střechou, dispozičně obsahující vstupní místnost, kuchyni, chodbu, 1 pokoj a koupelnu s WC. Vytápění lokálními kamny na TP. Zastavěná plocha činí 104 m2. Obytná část i výminek jsou napojeny na elektřinu, zásobování vodou z obecní studny (voda z obecní studny přivedena potrubním rozvodem do betonové nádrže situované již na pozemku usedlosti a odtud do obytné části a do výminku), odkanalizování do jímky na vyvážení.  

Usedlost byla postavena cca okolo roku 1900, údržba v posledních letech sporadická nebo neprováděná, budovy jsou delší dobu neobývané/neužívané, celkový stavebnětechnický stav se jeví zhoršený, s potřebou rekonstrukce/modernizace. Energetická náročnost budov: třída G (mimořádně nehospodárná). 

Pozemek usedlosti není udržovaný, nachází se zde mj. vzrostlé listnaté a jehličnaté dřeviny. 

Prodej majetkové podstaty v insolvenčním řízení, dluhy na kupujícího nepřecházejí.

Prodej nejvyšší nabídce. 

Lhůta pro podávání nabídek končí 18.1.2021, ve 12:00 hod.

Kontakt

Bc. Aneta Hájková
Tel: 777 009 922
E-mail: hajkova@licita.cz

Napište nám, ptejte se

Copyright © 2021 LICITA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.